top of page

Hakkımızda

İkonik şehir simgelerini oyunla tanımanın yolu!

Bir oyuncak düşünün, bebeklik döneminde el koordinasyon ve denge ilişkisini öğrettiği. Ardından yeni yapılar tasarlayabildiği. Daha sonra kutudaki broşür ile  aslında bir yapıyı anlattığını ve ona yapının tarihini öğrettiği...Hepimiz, çocuklarımızın etkileşimde olduğu bir çok nesnenin onların gelişimine katkı sağlamasını isteriz. Noobuu, bu anlayışla ortaya çıktı.

Hikayemiz

2020 yılında COVID-19 ile tanıştıktan sonra evlere kapandığımız dönemde bir türlü zaman bulamadığım oyuncak yapma fikrini hayata geçirebilme imkanı buldum. Ve şu an içinde bulunduğunuz site, bu dönem içerisinde gelişti ve evrildi. İlk etapta Peak Design Kids adıyla çıktığım bu yola çeşitli zorluklar yaşadıktan sonra yeni bir isim arayışına girdim. Ve Noobuu markasıyla devam etmeye karar verdim. Peki benim serüvenim nasıl mı başladı? Gelin kısaca size bahsedeyim…

Her şey 1.5 yaşındaki kızıma satın aldığım bir oyuncakla başladı… Bebeklik döneminden itibaren duyu gelişimine çok katkısı olduğu bilinen yabancı bir markanın yapı bloklarıyla oynuyorduk. Ve o an neden ”bir çok kültürü bir arada tutan Türkiye’nin yapılarını sembolize eden, sağlıklı, ekolojik bir oyuncak markamız olmasın?” diye düşündüm. Ve Noobuu’nun konsepti oluşmaya başladı… Burada amaç, hem kendi çocuklarımıza hem de ülkemize gelen yabancı misafirlerimize mimari yapıları tanıtmak ve tarihi oyunla sevdirmekti. İlk konsept bir sürü medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un çeşitli ikonik şehir simgeleriyle başladı. Yola çıktığım ilk beş ikonik yapı Ayasofya Camii, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi ve Haydarpaşa Tren Garı oldu. Ardından Santorini, Big Ben, Eifel ve  Pisa Kulesi gibi farklı ülkelerin ikonik şehir yapıları eklendi. Şu an Noobuu, yirmiyi aşkın yapı oyuncağı ile bazen miniklere bazen içinde çocuk ruhu hiç kaybolmamış büyüklere ulaşmaya devam ediyor.

Noobuu oyuncakları sürdürülebilirdir. Bunu, çocuğunuzun 3 yaşından itibaren denge ya da puzzle gibi oyunlar kurması, ilerleyen yaşlarda ise yeni yapılar tasarlayıp kutu içerisinden çıkan broşür ile yapı hakkında bilgi edinebilmesinden anlayabilirsiniz. Şu an Noobuu, yirmiyi aşkın yapı oyuncağı ile bazen miniklere bazen içinde çocuk ruhu hiç kaybolmamış büyüklere ulaşmaya devam ediyor. Ekibimiz; şu an ar-ge ve planlamada inşaat mühendisi eşim ve kalite kontrolde 4.5 yaşındaki kızımdan oluşuyor. Noobuu markası, kadınları güçlendiren bir kadın girişimci markasıdır.

Kalite Politikamız

Oyuncaklarımızın her bir parçası el yapımıdır. Tüm parçalar CNC tezgâhtan paketlenme aşamasına kadar özenle işlenmektedir. Kullanılan ana malzeme ise A kalite masif kayın ağacıdır. Ağacın renk ve dokusundan dolayı parçalar arasında farklılıklar olabilir.

 

Natürel yapı bloklarında; tek kat Alman Clou marka Sert Wax Ahşap Yağı kullanılmıştır. Bu wax yağı sayesinde ahşaba nefes alabilen, kaymayan, su ve kir itici özellik kazandırılmıştır.  Ahşabın doğal rengini, harelerini vurgular ve rengi tazeler. Entegre edilmiş hijyen koruma bakteri ve mantarların yerleşmesini engeller. Clou Sert Wax Yağı, DIN EN 71-3 Ahşap Oyuncak Güvenliği & DIN EN 53160 Tükürük ve Tere Karşı Dayanıklılık” sertifikalarına sahiptir. Antimikrobiyal etki Japon Normlarına göre sertifikalandırılmıştır (JIS Z 2801). Paketi açtığınızda vernik kokusu geliyorsa, havalandırdığınızda koku kaybolacaktır.

Boyalı blok setlerinde ise; çift kat su bazlı EN-71-3 sertifikalı boya, ardından tek kat  Su Bazlı Mat Kokusuz Ahşap Verniği  kullanılmıştır. CLOU Su Bazlı Mat Kokusuz Ahşap Verniği, ışığa dayanıklı, doldurucu, zımparalanabilir, yüksek kaliteli, su ile inceltilebilen, hızlı kuruyan, şeffaf, tek kompenantlı astar ve kaplama son kat verniktir. Çevreci, kokusuz, NMP ve fitalat (plastikleştirici) içermez. Su Bazlı Ahşap Verniği; DIN EN 71-3, Oyuncak Güvenliği (Çocuk oyuncağı verniklemesi için uygundur), DIN 53160, Bölüm 1, Bölüm 2 (Salya ve Tere Karşı Dayanıklılık), DIN 4102-B1 (Kolay Yanmaz), DIN 68861-1B (Kimyasallara olan Dayanıklılığı) sertifikalarına sahiptir.

Elif Bakar

Satış Yerlerimiz

ETSY
Potential Spam La
Hey Mama Shop
Istanbul Toy Museum Shop
Faith's Playtime Shop
Zesty Nest Shop
bottom of page